Bornova Ambulans

Bornova'da özel ambulans ve sağlık hizmetleri veren hastane, tıp merkezi ve diğer sağlık kuruluşları hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Bu yazımızda Bornova'da bulunan sağlık kuruluşlarının detaylı bir şekilde inceleyerek özel ambulans ve sağlık servislerinin iletişim bilgilerine ulaşabileceksiniz. Bornovalılar sağlık hizmetleri konusunda oldukça şanslı çünkü İzmir'in en büyük hastanesi olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine sahipler. Tüm Ege bölgesine hizmet veren bu hastane günde binlerce kişinin sağlık sorunlarıyla ilgileniyor. 1820 yatak kapasiteli ve toplamda 2731 personeli ile hizmet veren Ege Üniversitesi Hastanesi online randevu sistemi ile çalışmaktadır. Tüm branşlarda alanlarının en iyi doktorlarına sahip olan hastaneye firmamız Acil Tıp Ambulans hasta nakil aracı ve tam donanımlı özel ambulans olarak hizmet vermektedir. Şimdi Bornova'da bulunan diğer sağlık merkezlerini inceleyelim.

Devlet Hastaneleri

Bornova'da Ege Üniversitesi Hastanesi dışında iki adet daha devlet hastanesi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesidir, eski adı Bornova Acil Travmatoloji olan ve İzmir Ankara kara yolu üzerinde bulunan bu hastanenin ayrıca Kemalpaşa ilçesinde 2. basamak ayakta tedavi semt polikliniği bulunmaktadır. Hastaneye ulaşım oldukça kolay olup 0 232 375 58 58 numarasından ulaşabilirsiniz. Türkan Özilhan Devlet Hastanesinde ayrıca laboratuar merkezi, acil servis, tomografi, röntgen ve ameliyathane bulunmaktadır.

İzmir'de bulunan Şifa Hastanesinin devlet kontrolüne geçmesi ile birlikte ismi değişen ve Bornova'da Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek binası olarak hizmete giren bu sağlık kuruluşu Kazım Dirik mahallesinde yer almaktadır.

Bornova Özel Hastane

Bornova ilçesinde bir adet özel hastane bulunmaktadır. Özel Ata Sağlık Hastanesi, uzman doktorları ve son teknoloji alt yapısı ile Bornova'da faaliyette bulunmaktadır. Tüm vatandaşların faydalanması için SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı ile anlaşmalı olan Özel Ata Sağlık Hastanesi 24 branşta uluslararası düzeyde hizmet vermektedir.

Bornova'daki Tıp Merkezleri

Bornova'da yedi adet Tıp Merkezi bulunmaktadır. SGK anlaşmalı olan bu sağlık kuruluşlarını yakından tanıyalım.

Özel Bornova Sağlık Tıp Merkez : 1990 yılında semt polikliniği olarak hizmete giren ve göz hastalıklarından kadın doğum uzmanlığına kadar bir çok branşta hizmet vermekte olan bu sağlık kuruluşunun 7/24 açık acil sağlık bölümü bulunmaktadır.

Özel Egemen Tıp Merkezi : Çamdibi bölgesinde yer alan ve 13 branş dalında hizmet veren tıp merkezinin acil servisi bulunmaktadır.

Özel Yedigün Tıp Merkezi : 2006 yılında Özkanlar'da kurulan ve dört branşta hizmete başlayıp 2016 itibari ile bu sayıyı 12'ye çıkaran Yedigün Tıp Merkezi dermatoloji'den radyoloji'ye kadar bir çok alanda özel sağlık hizmetleri sunmaktadır.

Özel Alfa Tıp Merkezi : İlk olarak 2008 yılında Karabağlar'da kurulan sonrasında Alsancak ve Bornova'da şubeler açarak başarılı bir şekilde hizmet veren tıp merkezi doktor Dilek Karaca ve eşi doktor Abdullah Karaca tarafından kurulmuştur. SGK anlaşmalı 10 branşta faaliyet göstermektedir.

Mersinli Tıp Merkezi : İzmir'de 17 yıldır hizmet veren ve göğüs hastalıkları ile başlayan hizmetlerine 2010 yılıyla birlikte 6 adet branşta devam eden başarılı bir firmadır.

Bornova Özel Ambulans

Acil Tıp Ambulans firmamız bir çok ilçede olduğu gibi Bornova bölgesinde de başarılı bir şekilde özel ambulans hizmetleri sunmaya devam etmektedir.